08 грудня п.р. Голова Державної служби якості освіти України взяв участь у ХІХ Українському муніципальному форумі «Освітня реформа»

Державна служба якості освіти України
#РусланГУРАК: В сучасних умовах територіальні громади мають зосередитись на трьох напрямах у сфері освіти: стратегічне планування, кадрове забезпечення та оптимізація мережі закладів. Запорука успіху освітньої реформи — це належна управлінська спроможність, баланс між автономією закладів освіти і контролем за їх діяльністю, інвестиції в кадрову політику й інфраструктуру. Натомість дефіцит ресурсів, опір необхідним змінам, нерівність доступу до якісної освіти можуть загрожувати прогресу в цій царині.
08 грудня п.р. Голова Державної служби якості освіти України взяв участь у ХІХ Українському муніципальному форумі. В межах панельної дискусії «Освітня реформа» він представив узагальнені висновки за результатами аналізу діяльності місцевих органів управління освітою в громадах.
На жаль, досі трапляються випадки, коли положення про органи управління освітою не відповідають чинному законодавству, передбачаючи надмірні повноваження та функції, що мають ознаки втручання в автономію закладів освіти. Зокрема, видаються розпорядження, які дублюють або підміняють рішення керівників закладів освіти. Тоді як до стратегування спостережено формальний підхід. У третини шкіл стратегії розвитку не затверджені засновником, участь якого в цьому питанні визначальна.
Докладно про результати аналізів: https://sqe.gov.ua/analiz-oms-3kv2025/
#ЯкістьОсвіти #МоніторингЯкостіОсвіти #АналізОМС